• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Визначаємо пріоритети цифровізації громади

eye

573

23.02.2023 14:15

Новини

Ми працюємо над підготовкою Програми інформатизації Хмільницької міської територіальної громади на 2023 – 2025 роки та командно підсилюємо свої компетентності для успішного впровадження новітніх цифрових технологій у процеси управління громадою.

22 лютого 2023 року працівники сектору з питань інформаційних технологій та електронного урядування міської ради, відділу прогнозування, залучення інвестицій та розвитку курортної галузі управління агроекономічного розвитку та євроінтеграції міської ради та відділу інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю міської ради взяли участь в онлайн вебінарі з теми: «Визначення пріоритетів цифровізації громади».

Навчальний захід відбувся в межах проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад», в якому Хмільницька громада успішно відібрана для участі разом із 9-ма пілотними громадами області.

Практичну роботу вебінару розпочав Юрій Войціцький, експерт проєкту з питань цифрової трансформації. Було розглянуто приклади готової та затвердженої програми інформатизації,  поняття що таке SWOT-аналіз і чому ми обираємо ті чи інші стратегічні та операційні цілі.

SWOT-аналіз - це потужний математичний інструмент, що є досить універсальним та може використовуватись у різних сферах. Він є простим та швидким, а також дозволяє виділити слабкі та сильні сторони, можливості та загрози для громад. Щоб ефективно і правильно застосувати даний математичний аналіз, необхідно наповнювати однаковою кількістю даних кожний із квадратів, тобто однакова кількість слабких, сильних сторін, а також однакова кількість можливостей та загроз.

В ході розробки цього аналізу представники громад зверталися до дерева проблем, яке було створено раніше за допомогою інструменту «Mural», що дало можливість виявити перелік наявних проблем та структурувати їх за причинно-наслідковими зв’язками і виділити основні негативні фактори та знайти можливості для їх вирішення із урахуванням наявних ресурсів.

Під час вебінару Хмільницька громада презентувала свій доробок SWOT-аналізу стану цифрового розвитку громади(сильні і слабкі сторони, можливості та ризики), а також представили результати командної роботи з використанням інструменту My google maps SWOT-аналіз стану цифрового розвитку громади

На основі цілей Програми та актуальних даних разом із експертами ми навчилися визначати пріоритети цифровізації громади.

На вебінар було запрошено начальницю управління цифрової трансформації Вінницької обласної військової адміністрації Людмилу Попихач, яка розповіла про програму інформатизації Вінницької області, а також допомогла учасникам розібратись із виявленням найпоширеніших проблем, що виникають під час впровадження програм інформатизації та підвищення рівня обізнаності громадян із нею, вказавши на певні заходи, які можна додати в програми пілотних громад, і пояснила яким чином, і в які терміни відбувається процес погодження такої програми із Міністерством цифрової трансформації.

Із керівницею проєкту Оленою Поліщук обговорили наступні завдання  за календарем активностей та інші актуальні питання для забезпечення подальшої ефективності командної роботи.

Реалізація проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад» стала можливою завдяки підтримці Вінницької обласної військової адміністрації у партнерстві із Міністерством цифрової трансформації України та ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини», що фінансується швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

Окрім Хмільницької міської територіальної громади, участь у проєкті беруть ще 9 громад області - Іллінецька міська територіальна громада, Ямпільська міська територіальна громада, Северинівська територіальна громада, Тростянецька селищна територіальна громада, Дашівська територіальна громада, Тульчинська територіальна громада, Якушинецька територіальна громада, Гніванська територіальна громада та Могилів-Подільська міська територіальна громада.

Програма EGAP

 

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Хмільницької міської ради

 

Назад до розділу