• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Як подати проєкт

Проєкт розробляється автором за затвердженою формою.

Проєкти повинні відповідати наступним істотним вимогам:

- назва проєкту має бути викладеною лаконічно, в межах одного речення. Оригінальні назви не повинні суперечити їх основній меті;

- план заходів з виконання проєкту повинен відображати етапи виконання проєкту, зокрема закупівлю товарів (виконання робіт, надання послуг) (у залежності від потреб проєкту);

- розрахунки, креслення, що розкривають сутність цілі проєкту та можливість його практичної реалізації, додаються автором до проєкту.

При підготовці проєкту автор забезпечує його відповідність таким вимогам:

1) проєкт відповідає нормам законодавства;

2) усі обов'язкові поля форми заповнені;

3) проєкт належить до одного з типів проєктів, затверджених Хмільницькою міською радою у Параметрах бюджету участі;

4) питання реалізації проєкту знаходиться в межах компетенції Хмільницької міської ради;

5) реалізація проєкту планується на землях, які належать на праві комунальної власності Хмільницькій міській раді, на території будівель (приміщень) загального користування та об’єктів соціально-культурної сфери комунальної форми власності, а також відповідає затвердженій містобудівній документації;

6) реалізація проєкту не порушує прав інших осіб;

7) реалізація проєкту не порушує прав інтелектуальної власності;

8) бюджет проєкту, розрахований автором, включає усі витрати, пов’язані з: розробкою проєктної документації; закупівлею сировини, матеріалів, комплектуючих; оплатою стороннім підрядникам послуг логістики (доставка, зберігання); оплатою праці виконавців; інформуванням жителів про реалізацію проєкту (у разі необхідності); прогнозований рівень інфляції;

9) продукт громадського проєкту має бути загальнодоступним, неприбутковим.

Критерій загальнодоступності передбачає можливість користування продуктом проєкту усіма жителями громади без виключень. Доступ до продукту проєкту може бути обмежений виключно режимом роботи установи, підприємства, організації (у разі розміщення у приміщенні), закриттям у нічний час з метою захисту від вандалізму (у разі розміщення ззовні).

Критерій неприбутковості передбачає безкоштовне користування продуктом проєкту усіма жителями громади без виключень. Балансоутримувач продукту проєкту не має права використовувати його з метою отримання будь-якого прибутку чи будь-якої плати за користування ним жителями Хмільницької міської територіальної громади.

Проєкт подається автором у електронному (в електронній системі) або паперовому вигляді, у пункт супроводу бюджету участі. Один житель громади може подати не більше ніж три проєкти протягом одного бюджетного року.

Проєкт подається разом з підписами підтримки проєкту з кількістю осіб, встановлених Хмільницькою міською радою.

Подання проєкту у паперовому вигляді здійснюється за умови пред’явлення автором оригіналу паспорту громадянина України (довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи), у робочі дні згідно встановленого режиму роботи. При поданні проєкту у електронному вигляді, автор вносить серію і номер зазначених документів до електронної системи та прикріплює їх скановану копію.

Проєкти, подані до пункту супроводу Бюджету участі, передаються до відділу прогнозування, залучення інвестицій та розвитку курортної галузі управління агроекономічного розвитку та євроінтеграції міської ради щоденно не пізніше дня, наступного за днем, коли був поданий проєкт.

Відділ прогнозування, залучення інвестицій та розвитку курортної галузі управління агроекономічного розвитку та євроінтеграції міської ради забезпечує внесення у електронну систему проєктів, поданих у паперовому вигляді (провівши попередню оцінку проєктів) протягом трьох робочих днів з дня отримання таких проєктів. У разі доопрацювання проєкту автором - протягом п'яти робочих днів.

Автор проєкту у будь-який момент може зняти свій проєкт з розгляду.

Автор громадського проєкту засвідчує свою згоду на вільне використання Хмільницькою міською радою цього проєкту, ідеї, у тому числі поза межами реалізації бюджету участі.

Комісія з питань Бюджету участі обговорює подані проєкти та надає можливість автору або уповноваженій ним особі, представити проєкт у ході публічного обговорення. Метою такого обговорення є детальний аналіз проєкту. Внесення можливих поправок до проєктів можливе не пізніше ніж за 4 календарних дні до початку голосування.

Роз’яснення до типів проектів

Безпека та громадський порядок - заходи, спрямовані на посилення громадського порядку, безпеки громадян та захист їхньої власності (наприклад, запровадження системи відеоспостереження, пожежної охорони, тощо).

Велоінфраструктура - облаштування велосипедних доріжок, паркувальних місць та пунктів прокату велосипедів.

Дорожнє господарство - розвиток пішохідної інфраструктури; розв’язання проблеми заторів; облаштування паркувальних місць для автомобілів.

Засоби масової інформації - створення та розвиток електронних ЗМІ на рівні ТГ.

Комунальне господарство - облаштування та озеленення територій; вуличне освітлення; поводження з відходами; поліпшення якості питної води (бювети, тощо).

Культура та туризм - організація культурного дозвілля (фестивалі, вистави, концерти, конкурси, ярмарки, виставки тощо); реставрація архітектурних пам'яток; проекти в області розвитку туризму та туристичної інфраструктури.

Навколишнє середовище - запобігання та ліквідація забруднення навколишнього середовища; охорона природних ресурсів.

Освіта - організація просвітницьких заходів, тренінгів, курсів, семінарів.

Соціальний захист - розвиток закладів та заходи соціального спрямування, включаючи заходи з реабілітації осіб з інвалідністю; захист осіб з інвалідністю, сиріт, непрацездатних осіб, пенсіонерів, багатодітних сімей; забезпечення вільного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів, закладів і заходів громади.

Спорт - організація спортивних заходів (змагання, марафони тощо); популяризація спорту та здорового способу життя.

Телекомунікації, зв’язок та інформаційні технології - автоматизація систем з надання послуг мешканцям; інтерактивні карти; мобільні додатки щодо міської інфраструктури; облаштування зон Wi Fi.

Транспорт - доступ до громадського транспорту; досконалення мережі громадського транспорту.

Пункти супроводу проєктів Бюджету участі

1. Місто Хмільник вул. Столярчука, 10 (Центр надання адміністративних послуг).

2. Село Соколова вул. Грушевського, 42.

3. Село Кожухів вул. Шляхова, 22.

4. Село Широка Гребля вул. Шевченка, 50.

5. Село Лозова вул. Молодіжна, 15а.

6. Село Великий Митник вул. Центральна, 80.

7. Село Порик вул. Свободи 1а.

8. Село Кривошиї вул. Чапаєва, 23.