• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Про бюджет участі

Бюджет участі – процес взаємодії Хмільницької міської ради та її виконавчих органів з громадськістю, направлений на залучення жителів Хмільницької міської територіальної громади (далі - Хмільницької міської ТГ) до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу визначеної Хмільницькою міською радою частини міського бюджету через подання відповідних ініціативних проєктів розвитку, спрямованих на вирішення пріоритетних проблем Хмільницької міської ТГ та його жителів, проведення відкритого громадського голосування за такі проєкти.

Ініціативні проекти розвитку бюджету участі, що подають громадяни - план дій, комплекс робіт, задум, ідея, викладені у вигляді описання з відповідним обгрунтуванням, розрахунками витрат, кресленнями (картами, схемами), фотографіями, що розкривають сутність замислу та можливість його практичної реалізації за рахунок коштів бюджету участі Хмільницької міської ТГ.

Переможці бюджету участі визначаються голосуванням.

Подати та голосувати за проєкти можуть фізичні особи, повнолітні дієздатні громадяни України (іноземці та особи без громадянства, що мають дозвіл на постійне проживання на території України), віком від 14 років (включно), які зареєстровані на території Хмільницької міської ТГ. Також подати та голосувати (у паперовому вигляді) за проєкти можуть також особи, що проживають, працюють чи навчаються у Хмільницькій міській ТГ, але не зареєстровані, у разі документального підтвердження.

Фінансування бюджету участі здійснюється за рахунок коштів доходної частини Хмільницького міського бюджету без врахування міжбюджетних трансфертів.

Загальний обсяг, етапи бюджету участі та типи проєктів щорічно затверджуються Хмільницькою міською радою у Параметрах бюджету участі.