• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Видатні земляки

Рішення 12 сесії Хмільницької міської ради 6 скликання від 28.07.2011р. №217 “Про вшанування пам’яті видатних діячів у місті Хмільнику”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КУЛЬЧИЦЬКИЙ БОРИС ІВАНОВИЧ

виходець із Хмільницького краю, письменник, автор книги спогадів «Листи до себе» про події часів Другої світової війни у місті Хмільнику, краєзнавець

  

Враховуючи  пошукову та краєзнавчо-дослідницьку діяльність Кульчицького Б.І., популяризацію історії рідного краю  15  вересня 2020 року на 81 сесії міської ради 7 скликання за клопотанням Хмільницької міської організації ветеранів України та КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих» ухвалено рішення «Про занесення Кульчицького Б.І. до Книги пошани та пам’яті «Гордість Хмільника».

 Біографічна довідка на Кульчицького Б.І.

(підготовлена на підставі інформації, поданої Хмільницькою міською організацією ветеранів України та

КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих»).

Борис Кульчицький народився 20 лютого 1929 року на Поділлі в містечку Волочиськ над Збручем. Батько – Ян Кульчицький у 1937 році був репресований і розстріляний органами НКВС через своє польське походження.

Сім’ю «ворога народу» постійно переслідували органи НКВС, тому Кульчицькі були вимушені постійно змінювати місце проживання. За чотири передвоєнні роки вони змінили понад тридцять місць проживання.

Напередодні війни доля привела Кульчицьких до Хмільника. Тож дитинство Борис Кульчицький провів разом із матір’ю і сестрою Яніною на Вінниччині.

Після війни Борис Кульчицький закінчив середню школу, потім філологічний факультет Київського державного університету ім.Т.Шевченка. Працював на різних посадах системи загальної середньої освіти. Тривалий час обіймав посаду директора однієї з шкіл м.Києва. Продовжив працювати учителем зарубіжної літератури в середній школі – інтернаті м.Києва.

Борис Іванович – учасник Другої Світової війни. Відзначений урядовими та відомчими нагородами.

Він є автором мемуарів «Листи до себе» – книги про реальні події війни, її героїв – конкретних людей зі справжніми, а не вигаданими іменами з міста Хмільника та його околиць. Ці спогади дійсно є своєрідною енциклопедією життя і побуту цілих поколінь людей.

Перед написанням книг письменник здійснив велику пошукову роботу. Багато подій, викладених у його книгах, підтверджені архівними довідками і спогадами живих свідків воєнних часів. Написані у художній формі, його книги можуть слугувати підручниками з історії Хмільницького краю. Крім того, по них можна вивчати архітектуру тодішнього міста, розташування підприємств, вулиць, звичаї та побут хмільничан.

На основі книги «Листи до себе» народною аматорською кіностудією «Гіпаніс» створено фільм «Хмільник в пеклі Вітчизняної війни».

Спогади Бориса Кульчицького – реальні, об’єктивні і не несуть в собі жодних домислів. За його ініціативи, журналістів редакції газети «Життєві обрії», коштом приватного підприємця Володимира Лисого в місті Хмільнику на місці розстрілу військовополонених встановлено  пам’ятний знак – хрест.

Зараз Борис Іванович проживає в м.Києві і, незважаючи на свій поважний вік, працює в одній зі столичних шкіл для дітей з особливими освітніми потребами.

З 2013 року Борис Іванович є членом любительського об’єднання «Читацьке коло», що діє при КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих». Він продовжує роботу над третьою книгою спогадів «Листи до себе», багато друкується, бере активну участь у житті поляків в Україні.

Роки не владні над цією мудрою, творчою і відкритою людиною, яка у свої дев’яносто заряджає всіх енергією та позитивом.

КУПРІНОВИЧ  МИКОЛА ВОЛОДИМИРОВИЧ

ветеран спорту, керівник гуртка центру дитячої та юнацької творчості з настільного тенісу

Враховуючи вагомий особистий внесок Купріновича Миколи Володимировича  у пропагування здорового способу життя, його значні досягнення у вихованні переможців та призерів обласних чемпіонатів, результативність у роботі, успішне спортивне наставництво, високий професіоналізм, наполегливість, ініціативність у роботі

18 вересня 2020 року  на 81 сесії міської ради 7 скликання ухвалено рішення

«Про занесення Купріновича  М.В. до Книги пошани та пам’яті «Гордість Хмільника».

Біографічна довідка на Купріновича М.В.

(підготовлена на підставі інформації, поданої

відділом з питань фізичної культури і спорту Хмільницької міської ради»).

Микола Володимирович Купрінович народився 30 серпня 1940 року.  Багаторічна трудова біографія цієї небайдужої людини упродовж десятків років спрямована на розвиток спорту у м.Хмільнику.

Микола Купрінович і сьогодні у свої 80 років – керівник гуртка ЦДЮТ з настільного тенісу, ветеран спорту. Це людина, яка зуміла згуртувати навколо себе учнівську молодь, батьків та дорослих своєю відданістю до настільного тенісу. Він ніколи не рахується з часом, працює стільки, скільки необхідно. Свій спортивний професіоналізм уміло передає своїм вихованцям, які його люблять та поважають.

Він – чудовий пропагандист здорового способу життя, ініціатор та організатор різноманітних спортивних змагань. Це фахівець та ентузіаст,  фанатично відданий спорту, якому не позичати таланту, енергії, цілеспрямованості та наполегливості у досягненні поставленої мети.

Вихованці ЦДЮТ разом зі своїм тренером – наставником, не раз радували хмільничан своїми спортивними досягненнями.

За високий професіоналізм та відданість спорту Микола Володимирович неодноразово відзначений різними нагородами:

-нагрудним знаком «Відмінник освіти і науки України»;

-почесними грамотами, дипломами МОН України, Федерації настільного тенісу України, Вінницької обласної державної адміністрації, управління з питань фізичної культури і спорту Вінницької облдержадміністрації;

-у 2009 р. занесений на міську Дошку пошани «Гордість міста»;

-у 2010 р. – переможець загальноміського конкурсу в номінації «Спортсмен» на звання «Людина десятиліття»;

-у 2011 р. команду гуртка з настільного тенісу Центру дитячої та юнацької творчості разом з її тренером занесено на міську Дошку пошани «Гордість міста».

Упродовж років вихованці Миколи Володимировича на чемпіонатах області постійно виборюють перші та призові місця. За підсумками участі у чемпіонатах області за останні 5 років команда  м. Хмільника з настільного тенісу посідає перше та призове місця.