• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Аграріям – про державну підтримку в 2021 році

eye

366

13.08.2021 14:56

RSS

Кабінет Міністрів України 11 серпня прийняв постанову «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для відшкодовування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».

Порядок передбачає відшкодування фермерам втрат через пошкодження посівів сільгоспкультур унаслідок надзвичайних ситуацій.

Якщо десь буде надзвичайна ситуація, яка буде верифікована регіональним та національним засіданням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, то аграрії будуть захищені. Перш за все, це малі фермери, які обробляють до 50 га землі. Вони створюють робочі місця в сільській місцевості та зможуть отримати підтримку від держави в розмірі 4700 грн на га, що допоможе їм не втратити рік і пересіяти чи змінити культуру.

Також прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь». Цей Порядок використання коштів держпідтримки передбачає виділення 5000 грн/га виробникам гречки з обмеженням до 300 га.

Запровадження субсидії сприятиме збільшенню посівних площ гречки, що дасть змогу забезпечити стабільний обсяг валового виробництва гречки, який дорівнюватиме внутрішньому споживанню та в перспективі дасть можливість створити її експортний потенціал. Крім того, це сприятиме розвитку суміжних ринків (насіння, переробки). Забезпечить сталу ціну на крупу гречану в роздрібній торгівлі та забезпечить її доступність для кінцевого споживача.

Умови отримання держпідтримки:

Умова перша – обмеження загальної суми держпідтримки в одні руки.

З 2021 року почала діяти нова норма Податкового кодексу України (підпункт 14.1.159 пункту 14.1. ст. 14. Податкового кодексу України), яка обмежує допомогу з бюджету на одного реципієнта. Держдопомога може надаватися суб’єктам господарювання у розмірі, який не перевищує 10 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року (60 млн грн).

Друга – отримувачами держпідтримки можуть бути всі сільгосптоваровиробники, які не мають боргів та статусу банкрута.

Відповідно до ключових пунктів про допомогу з бюджету, розраховувати на підтримку можуть сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від юридично-правової форми та форми власності і фізичні особи – суб’єкти господарювання.

Отримати допомогу зможуть будь-які сільгосппідприємства з вище означених, крім тих, що перебувають у стані ліквідації та мають порушені справи про банкрутство або ж мають піврічну заборгованість перед бюджетом станом на перше число місяця, в якому ухвалюється рішення про надання допомоги.

Третя умова – пропорційність отримання держпідтримки у разі дефіциту бюджетних коштів.

Варто додати, що всі програми держпідтримки будуть виконуватися за принципом пропорційності. Наприклад, якщо три компанії подали заявку на 300 тис. грн кожна, а у бюджетній програмі на це є лише 100 тис. грн, то всі компанії отримають по 1/3 від бажаного.

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Відділ розвитку сільського господарства управління агроекономічного розвитку та євроінтеграції Хмільницької міської ради

Назад до розділу