• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Владислав Українець: символічне прізвище – героїчний подвиг!

eye

1904

19.10.2022 09:15

RSS

Владислав Українець: символічне прізвище –

героїчний подвиг!

Щодня о 9 годині ранку хвилиною мовчання ми вшановуємо пам’ять захисників, які загинули в російсько-українській війні.
Серед них - 22-річний хмільничанин Владислав Українець.

Владислав Петрович Українець народився 5 грудня 1999 року у м. Хмільник Вінницької області.
Навчався в середній школі №4 міста Хмільника (9 класів). Педагоги школи згадують його як щирого, приязного та відвертого хлопця, який з 2-го по 9-й класи грав у шкільній футбольній команді, що посідала призові місця в обласних змаганнях і навіть виходила на всеукраїнський рівень.
Після 9-го класу продовжив навчання у Кам'янець-Подільському ліцеї Хмельницької області з посиленою військово-фізичною підготовкою.
 У 2016 році, коли Україна потерпала від збройної агресії російської федерації, юнак вступив до Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного м.Львів. У цей непростий час Владислав обрав шлях військового свідомо, адже завжди хотів бути частиною чогось важливого, прагнув захищати і допомагати.
Дисциплінованого та відповідального студента в академії призначили командиром відділення взводу. До нього завжди можна було звернутися по допомогу.
З 22 липня 2020 року служив командиром 2-го механізованого взводу механізованої роти військової частини А2960 (10 батальйон 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сухопутних військ ЗСУ).
Студент, який раніше не мав стосунку до військової служби, але отримав підготовку відповідного рівня у спецвиші, залучався до складу Операції об’єднаних сил на Сході України: з 24 жовтня 2020 року по 17 липня 2021 року безпосередньо виконував бойові завдання на східному рубежі оборони України в зоні ООС.
У серпні 2021 року Владислав одружився.
Маючи за плечима бойовий досвід оборони країни і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях, Владислав ділився з дружиною своїми відчуттями про наближення справжньої війни і прогнозував, що вона буде дуже жорстокою.
Повномасштабне вторгнення росії лейтенант Збройних Сил України зустрів на південному напрямку. Він у перший день російського вторгнення вів запеклий бій за стратегічний Антонівський міст, який з’єднує Херсон із лівобережжям Дніпра. Саме цей міст через Дніпро став тією точкою спротиву, де нашим бійцям уперше на таврійському напрямку на деякий час вдалося зупинити колону російської техніки. Саме цей міст — найзручніший шлях у напрямку Миколаївщини.
Під час прориву на цьому мосту наші бійці відбивали ворога, як могли. Втім, сили були нерівні. Українські підрозділи змушені були відступати.
Молодий офіцер загинув у перший день відкритого наступу російської армії 24 лютого 2022 року. Його бригада виходила з оточення під Херсоном. Командир механізованого взводу окремого мотопіхотного батальйону Владислав Українець на БМП прикривав відхід нашого війська від удару ворога, що атакував українські позиції. Усі вийшли, і він теж став відступати. Але не встиг. У машину, де був боєць, влучив ворожий снаряд.
Командир, який завжди спочатку думав про своїх підлеглих, а вже потім про себе, захистив своїх побратимів, поклавши власне життя на вівтар Вітчизни.
Ще раніше в розмовах із дружиною Владислав ділився: якщо треба буде вибирати, хто буде жити – він чи його солдати або сім’я, він без роздумів пожертвує собою. І його героїчний вчинок свідчить про те, що це були не просто слова, а переконання та позиція справжнього чоловіка і офіцера.
Майже тиждень інформація про загибель військового не була підтверджена. Увесь цей час дружина Катерина, яка чекала народження їхнього первістка, жила надією, що Влад вижив: через соцмережі просила допомогти поширити інформацію про нього, сподіваючись знайти коханого.
Невтішна звістка підтвердилася 2 березня 2022 року.
Указом Президента України В.Зеленського від 02 березня 2022 року №94/2022 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Владиславу Українцю присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).
8 вересня 2022 року народився Андрій – син Владислава, який успадкував від батька гідне прізвище – Українець. Колись його мама розповість йому про тата, який у найбільш тривожний для країни час свідомо обрав життєвий шлях – справжню чоловічу справу, якій присвятив своє життя до останньої краплі. Цей шлях був коротким, але насиченим, змістовним і героїчним.
Він віддав своє життя за Україну!

Тому хмільничанин Владислав Українець, офіцер Збройних Сил і Герой України, заслуговує на вшанування Хмільницькою міською територіальною громадою у Книзі пошани та пам'яті «Гордість Хмільника» (посмертно).
Слава Захиснику України! 
Слава героям, для яких Україна понад усе!

Виконавчий комітет Хмільницької міської ради

Назад до розділу