• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

"Живі, поки пам'ятаємо" - Владислав УКРАЇНЕЦЬ

eye

281

20.11.2023 13:49

RSS

У неділю, 19 листопада, відкрили і освятили пам’ятник на могилі Героя України Владислава Українця.

Вшанувати пам’ять Владислава прийшли дружина з сином, батьки, рідні, друзі, знайомі, представники місцевої влади, а також небайдужі жителі міста.

 

Присутні схилили голови в пам'ять Героя України Владислава Петровича Українця, який народився 5 грудня 1999 року у м. Хмільнику. Навчався у середній школі №4 м. Хмільника, де закінчив 9 класів.

Педагоги школи згадують його як щирого, приязного та відвертого хлопця, який з 2-го по 9-й класи грав у шкільній футбольній команді, що посідала призові місця в обласних змаганнях і навіть виходила на всеукраїнський рівень.

Після 9-го класу продовжив навчання у Кам’янець-Подільському ліцеї Хмельницької області з посиленою військово-фізичною підготовкою.

У 2016 році, коли Україна потерпала від збройної агресії російської федерації, юнак вступив до Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного міста Львів.

У цей непростий час Владислав обрав шлях військового свідомо, адже завжди хотів бути частиною чогось важливого, прагнув захищати і допомагати.

Дисциплінованого та відповідального студента в академії призначили командиром відділення взводу. До нього завжди можна було звернутися по допомогу.

З 22 липня 2020 року служив командиром 2-го механізованого взводу механізованої роти військової частини А2960 (10 батальйон 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сухопутних військ ЗСУ).

Нещодавній студент, який раніше не мав стосунку до військової служби, але отримав підготовку відповідного рівня у спецвиші, залучався до складу Операції об’єднаних сил на Сході України: з 24 жовтня 2020 року по 17 липня 2021 року безпосередньо виконував бойові завдання на східному рубежі оборони України в зоні операціі об’єднаних сил.

У серпні 2021 року Владислав одружився.

Маючи за плечима бойовий досвід оборони країни і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях, Владислав ділився з дружиною своїми відчуттями про наближення справжньої війни і прогнозував, що вона буде дуже жорстокою.

Повномасштабне вторгнення росії лейтенант Збройних Сил України зустрів на південному напрямку.

Він у перший день російського вторгнення вів запеклий бій за стратегічний Антонівський міст, який з’єднує Херсон з лівобережжям Дніпра. Саме цей міст через Дніпро став тією точкою спротиву, де нашим бійцям уперше на таврійському напрямку на деякий час вдалося зупинити колону російської техніки. Саме цей міст — найзручніший шлях у сторону Миколаївщини.

Під час прориву на цьому мосту наші бійці відбивали ворога, як могли. Втім, сили були не рівні. Українські підрозділи змушені були відступати.

Командир механізованого взводу окремого мотопіхотного батальйону Владислав Українець загинув у перший день повномасштабного вторгнення російської армії 24 лютого. На Херсонщині під час прориву на Антонівському мосту молодий лейтенант ціною власного життя прикрив відхід побратимів.

Указом Президента України Вододимира Зеленського від 2 березня 2022 року №94/2022 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Владиславу Петровичу Українцю присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно.

Владислав став прикладом справжнього героїзму та любові до своєї Батьківщини. Його відданість і самопожертва назавжди ввійдуть у нашу історію.

 

Вічна пам'ять Герою України!

За інформацією відділу культури і туризму Хмільницької міської ради 

Назад до розділу