15 листопада 2019 року Хмільницьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей Хмільницької міської ради проведено групу зустрічей для опікунів, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на тему: «НАВЧІТЬ ДИТИНУ ЗАХИЩАТИСЬ».
![](/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191115_150525.jpg)
Основна мета заходу - ознайомлення опікунів з міфами та фактами щодо сексуального насильства над дітьми, а також з психологічними прийомами, за якими діти можуть себе захистити.
Під час заходу опікуни мали можливість опрацювати в групах різні ситуації та самостійно оцінити ризики для дітей та їх наслідки. Також у занятті були використані 6 відео-уроків «Як навчити дитину захищатись». Після перегляду відеоматеріалів учасникам заходу було продемонстровано елементи інтерактивної бесіди для дітей, які спрямовані на формування навичок безпечної поведінки.
![](/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191115_152255.jpg)
Під час зустрічі використано матеріали методичного посібника «Навчіть дитину захищатися», що є продовженням системної просвітницької роботи з формування навичок безпечної поведінки особистості підготовлений Українським фондом «Благополуччя дітей» в рамках проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у країнах Центральної та Східної Європи – комплексний підхід» у партнерстві з Фундацією «Даємо дітям силу» (Польща) за фінансової підтримки OAK Foundation (Швейцарія).
Хмільницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Служба у справах дітей Хмільницької міської ради