• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Розпочато виплату щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни

eye

132

28.04.2021 08:31

RSS

З 26 квітня 2021року у Хмільницькій міській територіальній громаді розпочата виплата разової грошової допомоги до 5-го травня. Понад 1000 ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань отримають щорічну разову грошову допомогу  на загальну суму 1413,2 тис. грн.

8 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Розмір виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2021 році становить:

- особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 4 421 гривень;

II групи – 3 906 гривень;  

III групи – 3 391 гривень;

- учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків – 1 491 гривня;

- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 421 гривня;

- членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 966 гривень;

-  учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 гривень.

Виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня здійснюється через відділення зв’язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, — за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання).

Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їх служби.

Згідно чинного законодавства, отримувачі грошової допомоги, яким не виплачено грошову допомогу станом на 5 травня 2021року, мають право звернутися по неї до управління  за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня поточного року.

Одночасно зазначаємо, що в умовах карантину працівники управління праці та соціального захисту населення Хмільницької міської ради працюють над тим, щоб ветерани війни своєчасно отримали щорічну разову грошову допомогу до 5 травня.

Управління праці та соціального захисту населення Хмільницької міської ради 

Назад до розділу