• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

КЗ «Історичний музей м. Хмільник»

pic
  • Контакти
  • Інформація
Адреса

м. Хмільник
Вінницька обл.
вул. Шевченка, 1

Графік роботи

Вівторок-субота

9:00 год. – 18:00 год.

Обідня перерва:

13:00 год. -14:00 год.

Вихідні дні:

Неділя – понеділок

Контактний телефон, приймальня:

(04338) 2 67 77

КЗ «Історичний музей м. Хмільника» Хмільницької міської ради

Музей – особливе місце в Хмільнику, де дбайливо зберігаються і примножуються усі надбання краю в експонатах, фотографіях, документах, пізнавально розкриваються значимі віхи історії, важливі дослідницькі теми, творча діяльність найактивніших учасників становлення і розвитку Хмільницького краю.

Одними з перших організаторів історичного музею Хмільницького району були: Крисько І.В.- староста групи, учасник громадянської війни, Анчевський М.Л. – головний лікар району, Єлінєк А.А.- зав. парткабінетом, Кузнецов, Волошіна, Михайловський, Присяжнюк (із протоколу № 1 від 11.05.1960 року).

8 листопада 1976 року було відкрито районний історичний музей, який діяв на громадських засадах (відповідно до рішення Хмільницького райвиконкому № 353 від 30 жовтня 1976 року «Про відкриття історичного музею у м. Хмільнику» на громадських засадах).

Відповідно до рішення Хмільницької міської ради 7 скликання від 28.04.2016року №280 на базі районного історичного музею створено Комунальний заклад «Історичний музей містаХмільника». 12 грудня 2017 року КЗ «Історичний музей м. Хмільника» міської ради було зареєстровано.

Фонди історичного музею містаХмільника складають майже 3,5тисячі експонатів: від палеоліту й до сучасності. Тут, зокрема, представлені фрагменти давніх тварин льодовикового періоду, предмети знарядь праці та мисливства, експонати домашнього господарювання, вишиванки, предмети воєн XX—XXI століть, старі світлини, листи тощо.

Відвідавши історичний музей м. Хмільника, ви більше дізнаєтеся про історію Хмільницького краю з найдавніших часів, періодуДругої Світової війни, поринете в типовий побут Хмільниччини минулого століття, зацікавитеся історією виявлення радонових вод у Хмільнику, ознайомитеся з першими книгами про місто, видатними діячами Хмільницького краю, а також сучасністю.

Пізнавальним напрямком роботи є й те, що у стінах музею проводяться екскурсії для учнів шкіл та ліцеїв, студентів, жителів та гостей міста.

У виставковій залі історичного музею м.Хмільника демонструються роботи члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Власійчука Дмитра Івановича та Євстаф'євої Аліси Володимирівни.

Крім традиційного напрямку екскурсійного і просвітницького забезпечення для учнів шкіл та ліцеїв, студентів, жителів та гостей Хмільника, музейний заклад є місцем проведення різноманітних зустрічей, пам'ятних і патріотично-виховних заходів.

Підсумовуючи, із приємністю зазначимо, що робота музею знаходить всебічну підтримку з боку меценатів: Паламарчука Михайла, Поліщука Олександра, Лєхачова Андрія та Шевченка Юрія , Хмільницької міської ради та її виконавчого комітету, закладів культури та освіти, підприємств, установ та організацій міста. Запрошуємо хмільничан та гостей міста-курорту відвідати КЗ «Історичний музей м.Хмільника» Хмільницької міської ради.

РАДІ ЗУСТРІЧІ З ВАМИ!