• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

КЗ "Історичний музей ім. Василя Порика" Хмільницької міської ради

pic
  • Контакти
  • Інформація
Адреса
Графік роботи

Вівторок - субота 9-00 - 18-00 год.

Вихідні дні:

Неділя - понеділок

КЗ «Історичний музей імені Василь Порика» Хмільницької міської ради

 

Комунальний заклад «Історичний музей імені Василя Порика» Хмільницької міської ради , працює як заклад формування історичної пам’яті про участь українців у французькому русі Опору в роки Другої світової війни.

Важливою складовою діяльності музею являється вивчення, відбір, зберігання, експонування оригінальних пам’яток матеріальної і духовної спадщини Хмільницького району, які являють історичну, художню, культурну та наукову цінність.

Музей функціонує з 1972 року. Розташований в селі Порик, Хмільницького району і займає другий поверх Будинку культури.

Серцем культурно-освітнього закладу закономірно слугує музейна експозиція, розміщена в 5 залах загальною площею 138 м2. В її основі – показ ходу Другої світової війни на території України і Франції, вкладу нашої держави в Перемогу над нацизмом. У контексті загальної історії подій Другої світової війни в експозиції висвітлюється життєвий шлях Василя Порика.

Музей у хронологічному порядку відображає хід бойових дій на радянсько-німецькому фронті. Значна увага приділена операціям зі звільнення Європи від гітлерівських окупантів, в яких відзначились уродженці села Порик – національний Герой Польщі Володимир Іванович Тушевський та кавалер ІІІ орденів Слави Яків Лук’янович Гладкий.

Події того часу в музеї розкриваються засобами спогадів, показу численних документів, графічних і художніх зображень (схем, карт), а також текстового матеріалу. Основою музейної колекції є фотоматеріали, копії документів, газетних статей та оригінальні предмети. Колекція музею нараховує понад 2500 експонатів, які всебічно оточені у всіх відношеннях професійною різноплановою науковою і освітньою діяльністю.

Особливе місце в музеї посідає розкриття теми історії села Порик та Хмільницького району. Історія краю на сьогоднішній день представлена унікальними експонатами нумізматичної колекції, етнографічними матеріалами. Музей має також багату археологічну колекцію. Це предмети побуту, жіночі прикраси Черняхівської культури, зброя, ремісничі інструменти, предмети кінської упряжі періоду Київської Русі, тощо.

На підставі зібраних матеріалів відкритий зал етнографії, який відтворює життя і побут селян кінця ІХХ початку ХХ століття. Тут серед зібраних предметів зразки місцевих кустарних виробів. Надбання музею також складають гончарні, домоткані вироби та предмети щоденного вжитку. Основу доповнюючої експозиції складають меблі та господарський реманент.

В музеї постійно поповнюється джерельна база досліджень і здійснюється непереривний процес поповнення фондової колекції.