• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Енергоефективність у громаді

Місто Хмільник є членом Всеукраїнського добровільного недержавного об’єднання органів місцевого самоврядування Асоціації “Енергоефективні міста України”.

22 грудня 2017 року, за рішенням Хмільницької міської ради, Хмільник приєднався до Угоди Мерів – Європейської ініціативи щодо Клімату та Енергії.

Міська рада затвердила План дій сталого енергетичного розвитку та клімату м.Хмільника до 2030 року, що передбачає впровадження місцевих проектів з підвищення енергоефективності, які є загальнонаціональними, міжнародними, глобальними.

План подано до Європейської комісії Угоди мерів для погодження.

У громаді щорічно проводяться Дні сталої енергії, тематичні відкриті уроки у школах, перегляд екологічних фільмів, мультфільмів у школах да дитсадках, комплекс навчальних семінарів з питань впровадження енергоменеджменту в бюджетних установах. Посадовці міської ради беруть участь у навчальних тренінгах, стажувалися в інших містах, які мають більшу практику та досвід впровадження енергетичного менеджменту на рівні муніципалітетів, проведено дослідження витрат енергії (енергоаудит) в школах та інших бюджетних установах.

Хмільницька громада стала переможцем проекту «Енергоефективність у громадах-ІІ», який впроваджується в Україні німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. У результаті проведено енергоаудити бюджетних будівель.

Проведено реконструкцію будівлі з використанням енергозберігаючих технологій із утепленням фасаду та горищного перекриття дошкільного навчального закладу №1 по вул. Декабристів, 13 в м. Хмільнику. По місту встановлені велопарковки для тимчасового зберігання велосипедів біля адміністративних установ для розвитку велосипедного руху.

Реалізуються проекти з будівництва велосипедної інфраструктури, будівництво тротуарів з велосипедними доріжками.

У рамках державної Програми «Енергодім» міська влада готова підтримати актуальні енергоефективні ініціативи громадян у житловому секторі для енергомодернізації багатоквартирних житлових будинків, в яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Дні сталої енергії-2023

Дні сталої енергії-2023

Дні сталої енергії-2023: підсумовуємо!

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/12280/dni-staloi-energii-2023-pidsumovuemo

Дні сталої енергії: збережемо довкілля разом!

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/12267/dni-staloi-energii-zberezhemo-dovkillya-razom-

Дні сталої енергії у Центрі творчості

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/12250/dni-staloi-energii-u-centri-tvorchosti

Підтримуємо екологічні ініціативи

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/12244/pidtrimuemo-ekologichni-iniciativi

Дні сталої енергії-2022

Дні сталої енергії-2022

Хмільник проводить Дні сталої енергії

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/10455/hmilnik-provodit-dni-staloi-energii-

 

Хмільничани в темі енергозбереження https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/10456/hmilnichani-v-temi-energozberezhennya

 

Запрошуємо до участі у смартмобі «Парасолька над планетою

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/10459/zaproshuemo-do-uchasti-u-smartmobi-parasolka-dlya-planeti

 

Як підготуватись до опалювального сезону - Мінрегіон

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/10461/yak-pidgotuvatisya-do-opalyuvalnogo-sezonu-minregion

 

Дні сталої енергії проходять у Хмільнику активно та з користю

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/10473/dni-staloi-energii-u-hmilniku-prohodyat-aktivno-ta-z-koristyu-

 

Робимо світ ЕКОпривітним

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/10477/dni-staloi-energii-2022-robimo-svit-ekoprivitnim-

 

ЕКОкорисні поради, що не завадить знати всім!

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/10483/energokorisni-poradi-scho-ne-zavadit-znati-vsim

 

Зима близько: наше тепло – у наших руках! (інфографіка)

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/10494/zima-blizko-nashe-teplo-u-nashih-rukah-infografika

 

Підсумки проведення Днів сталої енергії

https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/10509/dni-staloi-energii-2022-pidsumki-

Дні сталої енергії-2020

 

Дотримуючись зобов’язань підписанта Європейської ініціативи «Угода мерів» та просуваючи ідеї сталого енергетичного розвитку серед місцевої громади, за підтримки Асоціації «Енергоефективні міста України» упродовж 22-24 червня 2020 року на території Хмільницької міської об’єднаної територіальної громади проходили Дні сталої енергії.

Захід відбувся в рамках Європейського тижня сталої енергії під гаслом: “Поза межами кризи: чиста енергія для зеленого відновлення і зростання”. Це загальноєвропейський захід, який проходить у різних куточках Європи в період з травня по червень. Дні сталої енергії в нашому місті відзначалися вже втретє, проте цьогоріч захід відбувся в он-лайн форматі.

Розпочалися Дні сталої енергії зі звернення міського голови Сергія Редчика, в якому він закликав жителів Хмільницької громади до ощадливого використання усіх видів енергоресурсів та впровадження відновлювальних джерел енергії у своїх домогосподарствах. Міський голова запевнив, що лише своєю свідомою екологічною поведінкою ми вирішимо питання зміни клімату і енергетики у нашій громаді, на рідній нам території.

З метою популяризації велоруху серед громадськості у мережі Фейсбук було проведено еко-челендж #Хмільник_на_вело. Усім, хто підтримує здоровий спосіб життя та, відмовляючись від авто у своєму побуті, дбає про довкілля, пропонувалось зробити фото з велосипедом та розмістити його у мережі. Активні учасники он-лайн заходу отримали пам'ятні подарунки від Асоціації «Енергоефективні міста України».

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/06/yzobrazhenye_viber_2020-06-23_20-41-16.jpg

У рамках Днів сталої енергії на офіційному веб-сайті міста було запропоновано добірку відеороликів для дорослих та дітей на еко-тематику, щоб краще зрозуміти екологічні проблеми, які відбуваються, як на планеті в цілому, так і поруч кожного з нас.

Головною платформою для ознайомлення громадськості з проведенням заходу була сторінка Хмільницької міської ради у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/hmilnykmrada/ та офіційний веб-сайт міста Хмільника http://ekhmilnyk.gov.ua/

Загальною метою проведення Днів сталої енергії є, насамперед, підвищення поінформованості місцевої громади стосовно сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії та формування екологічної культури серед населення з метою протидії глобальній зміні клімату.

Дні сталої енергії-2018

17 травня 2018 року у місті Хмільнику в рамках Угоди мерів, було проведено Дні сталої енергії. До проведення заходу долучилась загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2 м.Хмільника, де було проведено відкритий урок на тему: «Хмільник – за ефективне використання та збереження енергії!» Мета уроку – попередження зміни клімату та стале використання енергії.

Вчитель основ здоров’я Юртаєв В.Г. та вчитель фізики Остапчук Л.П. продемонстрували учням та гостям «Набір юного аудитора». До його складу входять прилади, за допомогою яких проводять енергоаудит будівель. Учні з задоволенням проводили різноманітні заміри в приміщенні, використовуючи такі сучасні прилади як пірометр, анемометр, енергометр, люксметр, електронний термометр та ін. Діти виконували різноманітні практичні завдання та вирішували, яким чином можна уникнути марних витрат тепла і електроенергії в їх школі.

Слід зазначити, що в ЗОШ №2 постійно проводиться роз’яснювальні та практичні роботи серед учнів на тему ощадного та ефективного використання енергії та попередження зміни клімату.

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2018/05/IMG_20180517_1009251.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2018/05/IMG_20180517_101514-2-%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2018/05/IMG_20180517_095244-1.jpg

Представники управління економічного розвитку та євроінтеграції міської ради попередньо провели дослідження витрат енергії (енергоаудит) в школах та інших бюджетних установах міста. За результатами таких досліджень виготовлені кольорові таблиці класів енергоефективності будівель, які продемонстровали на уроці. Учні зробили висновки, що за допомогою простих правил, а саме: вимикати світло, електроприлади, виходячи з кімнати, зачиняти вікна, двері, правильно використовувати провітрювання кімнати, економно використовувати воду – можна суттєво зменшити споживання енергії.

Проведення заходу спрямоване на формування в учнівської молоді свідомого ставлення до необхідності підвищення енергоефективності. Завдяки такій роботі виховується висока культура ставлення до збереження природних ресурсів та сировини.

Дні сталої енергії-2019

 

Хмільник дотримав зобов’язання підписанта Угоди мерів у частині просування ініціатив ЄС зі сталого енергетичного розвитку.

Упродовж 14 – 17 травня 2019 року, в рамках ініціативи Європейської Комісії «Угоди Мерів» та за підтримки Асоціації «Енергоефективні міста України», на території Хмільницької міської об’єднаної територіальної громади проходили Дні сталої енергії.

Було заплановано й успішно реалізовано ряд заходів, щоб об’єднали місцеве суспільство в питаннях усвідомлення проблем ефективності споживання енергії, використання поновлювальних джерел енергії і зв’язків між енергоспоживанням та зміною клімату.

Розпочалися Дні сталої енергії флешмобом “Нехай Земля квітує всюди – Планету збережи, мій друже!” Учасники об’єднуючого заходу зобразили перед адмінприміщенням міської ради символи Днів сталої енергії-2019 – «квадрат», що символізує енергоефективність, «круг» – відновлювану енергію, «трикутник» – управління відходами. Міський голова Сергій Редчик дав коментар, в якому розповів про пріоритетні кроки міста Хмільника у напрямку енергоефективності.

До теми енергоефективності також долучилися учні шкіл та вихованці дошкільних навчальних закладів. У школах міста транслювалися фільми, у дитячих садочках – мультфільми про енергоефективність, екологію, протидію зміні клімату. Були проведені змістовні навчальні семінари і тренінги для представництва громадського активу. Зокрема, було зорганізовано тренінг «Створення та функціонування ОСББ», що підвищив обізнаність громади в питаннях енергоощадного управління будинком у статусі ОСББ.

Серед учнів шкіл міста відбувся тематичний конкурс малюнків. Його учасники – юні митці зосереджено проявили свій талант і натхненно створили «галерею» яскравих робіт на тему енергоефективності й енергозбереження. Їхні малюнки були доступними для перегляду жителями громади, як і обладнання для підзарядки гаджетів із сонячними батареями. Найбільш креативні роботи відібрані до переможного списку.

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9917.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9908.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9907.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9904.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_0002.jpg

Кожну відповідальну справу належить підсумувати. Тож 17 травня 2019 року у Хмільницькій міській раді було урочисто підбито підсумки Днів сталої енергії.

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9926.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9929.jpg

До зали засідань міської ради зійшлися представники громади – і дорослі, й поважні, й молоді.

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9934.jpg

Відкрив захід міський голова Сергій Редчик, який подякував громаді за об’єднання намірів і зусиль, особливо молоді міста, щодо спільного усвідомлення проблем ощадливого споживання енергії, використання поновлюваних джерел енергії і зв’язків між енергоспоживанням та зміною клімату, що допоможе заощадити енергетичні ресурси міста, країни та зберегти клімат і життя на Землі.

Начальник відділу прогнозування та залучення інвестицій управління економічного розвитку та євроінтеграції міської ради Оксана Бугаєва зазначила про те, що в місті впроваджена система моніторингу споживання енергоносіїв в бюджетних установах та комунальних підприємствах, а також на стадії завершення перебуває розроблення Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку та Клімату м. Хмільника на період до 2030 року.

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9982.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9979.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9973.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9966.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9962.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9958.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9952.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9948.jpg

Відбулося нагородження переможців за підсумками проведення конкурсу малюнків, відзначення подяками колективів бюджетних установ, які мають найкращі показники щодо ощадного та ефективного використання енергоресурсів у бюджетних установах.

Майстер виробничого навчання Вінницького міжрегіонального вищого професійного училища Леонід Примчук на запрошення Хмільницької мерії провів демонстрацію генератора Джона Бедіні. Цей пристрій виробляє електроенергію. Його електродвигун рухається за допомогою механічної, а не електричної сили. Тож усі із захопленням спостерігали за роботою цього пристрою, охоче задавали питання й отримували відповіді.

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9940.jpg

Висловлюємо щиру вдячність усім, хто взяв активну участь у загальноміському заході «Дні сталої енергії у місті Хмільнику» та сподіваємося на суспільну активність у рамках виконання зобов’язань Угоди мерів.

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9995.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9994.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9992.jpg

http://ekhmilnyk.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9988.jpg